Skip to main content

Wymiana frezu w istniejącym systemie przenośnikowym – Belgia

Modułowość rozwiązań transportowych Kongskilde to opłacalny sposób na modernizację starszych systemów.

Wyzwanie

Ten belgijski producent wytwarza wysokowydajne produkty powlekane i wielowarstwowe metodą ekstruzji. W tym przypadku firma powleka kombinezony „do wyrzucania”.

Klient chciał zastąpić starą przecinarkę, która musiała pasować do istniejącej linii produkcyjnej z istniejącą dmuchawą i średnicami rur oraz zapewniać co najmniej taką samą wydajność jak dotychczas.

Rozwiązanie

Nie podano szczegółów dotyczących specyfikacji obecnej dmuchawy ani średnic rur. Firma Kongskilde musiała przeprowadzić kilka testów w Centrum Technologicznym, aby upewnić się, że frez będzie pasował do systemu.

Okazało się, że frezarka Kongskilde MultiCutter MC 3000 poradzi sobie z tym zadaniem. Jednak aby uzyskać najniższe ciśnienie wsteczne, rozwiązaniem musiał być model MC 5000.

Urządzenie Kongskilde MultiCutter MC 5000 zostało zmodernizowane.

Zalety

  • Elastyczność rozwiązań transportowych Kongskilde, a w tym konkretnym przypadku z MultiCutter, sprawia, że są one skalowalne i mogą pasować zarówno do starszych, jak i nowszych systemów.
  • Modułowość okazuje się być opłacalnym sposobem na modernizację systemów poprzez wymianę np. tylko MultiCutter.
  • Elementy Kongskilde można zainstalować bardzo szybko, a dzięki dostępowi do Centrum Technologicznego Kopngskilde klient może mieć pewność, że otrzyma najlepsze przyszłościowe rozwiązanie tu i teraz.

Fakty

  • Zainstalowano urządzenie Kongskilde Multicutter MC5000.
  • Został on wyposażony w istniejący system wielodmuchaw i orurowania do obsługi obecnego zasysania trymu.
  • Test trwał sześć miesięcy i okazało się, że MC5000 idealnie pasuje do istniejącego systemu, a obecnie jest częścią linii produkcyjnej.