Skip to main content
Strona główna | Aplikacje | Transport granulatu

Transport granulatu

Rozwiązania do transportu granulatów o niskiej masie, do jednego lub wielu miejsc docelowych, w instalacjach o niskiej lub wysokiej wydajności.

Transport materiałów sypkich jest kluczowym aspektem w wielu branżach tworzyw sztucznych, a Kongskilde jest idealnym partnerem, który zapewnia najlepszą w swojej klasie technologię, know-how zorientowane na handel i sprawdzone w fabryce rozwiązania. Poniżej znajdą Państwo więcej informacji na temat naszych rozwiązań w zakresie transportu granulatu.

Przenoszenie granulatów o niskim ciężarze właściwym – EPS i EPP

Nadaje się zarówno do instalacji o wysokiej, jak i niskiej wydajności, system przenoszenia jest przeznaczony do przenoszenia granulek o niskim ciężarze właściwym, takich jak EPS i EPP, które nie unoszą się łatwo i muszą być odkurzane w systemie przenoszenia.

Transport granulatu do różnych miejsc docelowych

System zasysania idealnie nadaje się do przenoszenia granulek do różnych miejsc docelowych za pośrednictwem systemu rur. Typowe zastosowania tego systemu to przenoszenie materiału z wagonu kolejowego lub pojemnika dziennego do banku silosów.

Przenoszenie granulek za pomocą podciśnieniowego systemu przenoszenia

Podciśnieniowy system transportu idealnie nadaje się do przenoszenia plastikowych płatków lub przemiału. Idealnie nadaje się do opróżniania granulatorów, pojemników lub innych maszyn produkcyjnych za pomocą próżni, a następnie uwalniania materiału przez zawór obrotowy.

Transport granulatu w instalacjach o niskiej wydajności

System wtryskiwaczy TF jest idealny do instalacji o niskiej wydajności i może przenosić materiał z jednego punktu załadunku do kilku różnych miejsc docelowych. Żadne ruchome lub obracające się części nie mają kontaktu z przenoszonym materiałem, co wydłuża czas pracy i zmniejsza potrzebę konserwacji.

Transport granulatu w instalacjach o wysokiej wydajności

System zaworów obrotowych jest idealny do instalacji o dużej przepustowości. Zawór obrotowy podaje materiał do dodatniego strumienia powietrza generowanego przez dmuchawę MultiAir o dużej wydajności. Po przejściu przez system rur gładkich cyklon oddziela materiał od strumienia powietrza w punkcie wylotowym.