Skip to main content
Strona główna / Zastosowania / Systemy transportu ścinków

Systemy transportu ścinków

Znalezienie właściwego systemu obsługi trymu

Mamy różne innowacyjne rozwiązania dostępne w celu skutecznego i łatwego przenoszenia trymu. W Kongskilde Industries oferujemy Państwu ekonomiczne sposoby obróbki wykończeniowej dzięki niskim kosztom utrzymania i pracy, regeneracyjnej i wyjątkowo cichej konstrukcji oraz nowoczesnemu sprzętowi.

Co to jest system obsługi trymu?

Systemy obróbki wykończeniowej pobierają wykończenia z różnych materiałów, w tym między innymi z papieru, tworzyw sztucznych, folii i materiałów opakowaniowych. Proces obsługi wykończenia może obejmować na przykład pneumatyczny transport papierowych wykończeń krawędzi. W Kongskilde Industries mamy do dyspozycji różne innowacyjne rozwiązania odpowiadające Twoim potrzebom: zapewniające środki do efektywnego zbierania różnych materiałów wykończeniowych i łatwego ich transportu z linii produkcyjnej do miejsca zbiórki.

Istnieje zdecydowana tendencja do wyboru podciśnieniowych systemów przenoszenia w funkcjach przemysłowych, ze względu na większe prędkości nawijarki, bardziej rygorystyczną kontrolę hałasu, oszczędność energii i możliwość utrzymania różnych rodzajów odpadów oddzielnie od siebie w celu odsprzedaży. Odpady z obrzeży mogą być zasysane z linii produkcyjnych, w celu zmniejszenia ich wielkości podczas transportu.

Dlaczego materiały trzeba przycinać na początek?

Weźmy na przykład papier – aby uniknąć takich problemów jak zacięcia prasy lub inne problemy mechaniczne, papier musi być przycięty przed drukowaniem, aby zapewnić, że wszystkie krawędzie są idealnie proste i wyrównane. W operacjach takich jak oprawa i wykańczanie, przycinanie następuje w celu zmniejszenia arkuszy do pożądanego rozmiaru przycięcia.

W niektórych przypadkach ścinki mogą być zawracane do procesu produkcyjnego, co zmniejsza ilość odpadów opuszczających papiernię. W przypadku produkcji papieru powlekanego, kolorowego lub innego specjalnego, wykończenie może być częściowo lub całkowicie odrzucone.

Jakie elementy składają się na system obsługi trymu?

W systemach trymowania można stosować różne wielkości dmuchaw i zwężek. Dmuchawy wytwarzają ciśnienie powietrza, które przechodzi przez zwężkę Venturi, tworząc podciśnienie u źródła, wciągając trym do systemu.

Kolejne komponenty można zintegrować z systemami usuwania okrawków; materiały mogą przepływać przez frezy liniowe, aby następnie zostać zebrane w wieloseparatorowej jednostce RVS firmy Kongskilde i uwolnione bezciśnieniowo z dna. Układy i rozmiary systemu można dostosować do odprowadzania ścinków z kilku maszyn produkcyjnych do jednego miejsca przeznaczenia oraz do wymagań lub ograniczeń związanych z rozmieszczeniem w poszczególnych pomieszczeniach. W przeciwnym razie możliwe jest również, aby materiał był kierowany do różnych miejsc docelowych.

Jakie są korzyści z zastosowania systemu trim handlingu?

Objętość odpadów może być zredukowana w punkcie wyładunku, a pocięte elementy mogą być transportowane na większe odległości, jeśli zastosowany zostanie efektywny system obsługi elementów. Podciśnieniowe systemy usuwania listew przyściennych wytwarzają niski poziom hałasu w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami i eliminują problemy związane z zapyleniem wzdłuż trasy kanałów listew przyściennych, dzięki czemu są preferowane w środowiskach pracy.

Każde rozwiązanie firmy Kongskilde Industries to sprawdzony sposób na przenoszenie elementów wykończeniowych o wielu zastosowaniach. Instalacja długotrwałego systemu obróbki wykończeniowej nie musi oznaczać, że nie można go również łatwo zmodyfikować w celu dostosowania do zmian w przepływie produkcji.


Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z naszą światowej klasy obsługą klienta i specjalistami technicznymi.