Skip to main content
Strona główna | Zastosowania | Systemy transportu ścinków

Systemy transportu ścinków

Znalezienie właściwego systemu obsługi ścinki

Mamy różne innowacyjne rozwiązania dostępne w celu skutecznego i łatwego transportu ścinki W Kongskilde Industries oferujemy Państwu ekonomiczne sposoby obsługi ścinki dzięki niskim kosztom utrzymania i pracy i wyjątkowo cichej konstrukcji oraz nowoczesnemu sprzętowi.

Co to jest system obsługi ścinki?

Systemy obróbki ścinki pobierają wykończenia z różnych materiałów, w tym między innymi z papieru, tworzyw sztucznych, folii i materiałów opakowaniowych. Proces obsługi ścinki może obejmować na przykład pneumatyczny transport papierowych krawędzi. W Kongskilde Industries mamy do dyspozycji różne innowacyjne rozwiązania odpowiadające Twoim potrzebom: zapewniające środki do efektywnego zbierania różnych materiałów wykończeniowych i łatwego ich transportu z linii produkcyjnej do miejsca docelowego.

Istnieje zdecydowana tendencja do wyboru podciśnieniowych systemów transportu w funkcjach przemysłowych, ze względu na większe prędkości nawijarki, bardziej rygorystyczną kontrolę hałasu, oszczędność energii i możliwość utrzymania różnych rodzajów odpadów oddzielnie od siebie w celu odsprzedaży. Odpady wykończeniowe mogą być zasysane z linii produkcyjnych, w celu zmniejszenia ich wielkości podczas transportu.

Dlaczego materiały trzeba przycinać?

Weźmy na przykład papier – aby uniknąć takich problemów jak zacięcia prasy lub inne problemy mechaniczne, papier musi być przycięty przed drukowaniem, aby zapewnić, że wszystkie krawędzie są idealnie proste i wyrównane. W operacjach takich jak oprawa i wykańczanie, przycinanie następuje w celu zmniejszenia arkuszy do pożądanego rozmiaru przycięcia.

W niektórych przypadkach ścinki mogą być zawracane do procesu produkcyjnego, co zmniejsza ilość odpadów opuszczających zakład. W przypadku produkcji papieru powlekanego, kolorowego lub innego specjalnego rodzaju, wykończenie może być częściowo lub całkowicie odrzucone.

Jakie elementy składają się na system obsługi ścinki?

W systemach odciągu ścinki można stosować różne wielkości dmuchaw i zwężek. Dmuchawy wytwarzają ciśnienie powietrza, które przechodzi przez zwężkę Venturi, tworząc podciśnienie u źródła, wciągając ścinke do systemu.

Kolejne komponenty można zintegrować z systemami usuwania ścinki; materiały mogą przepływać przez frezy liniowe, aby następnie zostać zebrane w jednostce RVS firmy Kongskilde i uwolnione bezciśnieniowo z dna. Układy i rozmiary systemu można dostosować do odprowadzania ścinków z kilku maszyn produkcyjnych do jednego miejsca przeznaczenia oraz do wymagań lub ograniczeń związanych z rozmieszczeniem w poszczególnych pomieszczeniach. W przeciwnym razie możliwe jest również, aby materiał był kierowany do różnych miejsc docelowych.

Jakie są korzyści z zastosowania systemu odciągu ścinki?

Objętość odpadów może być zredukowana w punkcie wyładunku, a pocięte elementy mogą być transportowane na większe odległości, jeśli zastosowany zostanie efektywny system obsługi elementów. Podciśnieniowe systemy usuwania skrawków wytwarzają niski poziom hałasu w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami i eliminują problem zapylenia podczas transportu skrawków, co sprawia, że są preferowane w środowiskach pracy.

Każde rozwiązanie firmy Kongskilde Industries to sprawdzony sposób na przenoszenie elementów wykończeniowych o wielu zastosowaniach. Instalacja długotrwałego systemu obróbki wykończeniowej nie musi oznaczać, że nie można go również łatwo zmodyfikować w celu dostosowania do zmian w przepływie produkcji.


Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z naszą światowej klasy obsługą klienta i specjalistami technicznymi.