Skip to main content
Strona główna / Zastosowania / System transportu pneumatycznego

System transportu pneumatycznego

Znajdź odpowiedni system transportu pneumatycznego

Kongskilde pomoże wybrać odpowiedni system transportu pneumatycznego.

Systemy transportowe są powszechnie stosowane w wielu zakładach na całym świecie do efektywnego transportu granulek, peletów, płatków oraz innych formowanych materiałów Dostępnych jest wiele wariantów systemów transportowych, które mogą być stosowane w zależności od potrzeb danej branży. System transportu pneumatycznego może być stosowany do efektywnego transportu granulek, peletów, płatków oraz innych formowanych materiałów w obszarach przemysłowych.

Struktura i funkcjonalność systemu

Systemy transportu pneumatycznego przenoszą materiały sypkie przy pomocy rurociągów. Wspólne elementy systemu to punkt wprowadzania materiału, orurowanie, punkt odbioru i wentylator, ale specyfika i wydajność systemu różnią się w zależności od modelu.

Elastyczny system rurociągów Kongskilde pozwala na dostosowanie systemu transportu pneumatycznego do przestrzeni na każdej produkcji. Dobrze zaprojektowane pneumatyczne systemy transportowe są praktycznym i ekonomicznym sposobem transportu materiałów z punktu A do punktu B, który okazuje się bardziej efektywny niż alternatywne systemy mechaniczne.

System pneumatyczny to przemysłowy system transportowy, który może pracować w pionie lub poziomie na długich odcinkach i zapewnia ochronę przed przedostaniem się zanieczyszczeń do otoczenia. Koszty utrzymania, wyposażenia i eksploatacji są mniejsze niż w przypadku mechanicznych systemów transportowych.

Metody transportu pneumatycznego

Wykorzystuje się strumień powietrza – ciśnieniowy lub podciśnieniowy – do transportu materiałów. Wyróżnia się trzy główne typy transportu pneumatycznego, które funkcjonują zgodnie z określonymi prędkościami, ciśnieniami i stosunkami powietrza do produktu w systemie: faza rozcieńczona, faza gęsta i transport pneumatyczny.

Transport fazy rozcieńczonej jest procesem ciągłym, o dużej prędkości, niskim ciśnieniu i wysokim współczynniku obciążenia powietrzem do produktu. Proces ten jest możliwy dzięki przepychaniu lub ciągnięciu zawieszonych w powietrzu materiałów przez strumień powietrza o określonej prędkości. System może być zaprojektowany jako nadciśnieniowy, podciśnieniowy lub jako kombinacja obu tych rozwiązań.

System transportu pneumatycznego pracuje bez kontaktu przenoszonego materiału z ruchomymi elementami urządzenia. Pneumatyczne systemy podciśnieniowe wytwarzają podciśnienie po stronie odbiornika w celu przeprowadzenia materiału przez zamknięty rurociąg, natomiast systemy ciśnieniowe wtłaczają sprężone powietrze na wlocie do systemu w celu przepchnięcia materiału.


Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z naszą światowej klasy obsługą klienta i specjalistami technicznymi.