Skip to main content
Strona główna | Zastosowania | Pneumatyczne systemy transportowe

Pneumatyczne systemy transportowe

Znajdź odpowiedni system transportu pneumatycznego

Kongskilde pomoże wybrać odpowiedni system transportu pneumatycznego.

Wiele gałęzi przemysłu powszechnie korzysta z systemów przenośników, ponieważ oferują one opłacalny i oszczędzający materiał sposób przenoszenia materiałów sypkich. Dostępnych jest wiele rodzajów systemów przenośnikowych, dostosowanych do specyficznych wymagań różnych gałęzi przemysłu. Pneumatyczne systemy przenoszenia, przeznaczone do cząstek od małych granulek do peletek, są szczególnie praktyczne w zastosowaniach przemysłu w budownictwie i technologii.

Struktura i funkcjonalność systemu

Systemy transportu pneumatycznego przenoszą materiały sypkie przy pomocy rurociągów. Wspólne elementy systemu to punkt wprowadzania materiału, orurowanie, punkt odbioru i wentylator, ale specyfika i wydajność systemu różnią się w zależności od modelu.

Elastyczny system rurociągów Kongskilde pozwala na dostosowanie systemu transportu pneumatycznego do przestrzeni na każdej produkcji. Dobrze zaprojektowane pneumatyczne systemy transportowe są praktycznym i ekonomicznym sposobem transportu materiałów z punktu A do punktu B, który okazuje się bardziej efektywny niż alternatywne systemy mechaniczne.

System pneumatyczny to przemysłowy system transportowy, który może pracować w pionie lub poziomie na długich odcinkach i zapewnia ochronę przed przedostaniem się zanieczyszczeń do otoczenia. Koszty utrzymania, wyposażenia i eksploatacji są mniejsze niż w przypadku mechanicznych systemów transportowych.

Metody transportu pneumatycznego

Wykorzystanie strumieni powietrza, pod ciśnieniem lub w próżni, przenosi materiały. Istnieją trzy podstawowe kategorie metod transportu pneumatycznego: faza rozcieńczona, faza gęsta i transport pneumatyczny. Metody te działają w oparciu o określone prędkości, ciśnienia i stosunek powietrza do produktu w systemie.

Transport fazy rozcieńczonej jest procesem ciągłym, o dużej prędkości, niskim ciśnieniu i wysokim współczynniku obciążenia powietrzem do produktu. Proces ten jest możliwy dzięki przepychaniu lub ciągnięciu zawieszonych w powietrzu materiałów przez strumień powietrza o określonej prędkości. System może być zaprojektowany jako nadciśnieniowy, podciśnieniowy lub jako kombinacja obu tych rozwiązań.

System transportu pneumatycznego pracuje bez kontaktu przenoszonego materiału z ruchomymi elementami urządzenia. Pneumatyczne systemy podciśnieniowe wytwarzają podciśnienie po stronie odbiornika w celu przeprowadzenia materiału przez zamknięty rurociąg, natomiast systemy ciśnieniowe wtłaczają sprężone powietrze na wlocie do systemu w celu przepchnięcia materiału.


Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z naszą światowej klasy obsługą klienta i specjalistami technicznymi.