Skip to main content

O Kongskilde Industries

O nas

Zaufany globalny dostawca rozwiązań do obsługi materiałów od 1949 roku

Kongskilde ma niezrównane doświadczenie w dostarczaniu precyzyjnie zaprojektowanych, fachowo wyprodukowanych, dostosowanych do potrzeb klienta produktów do transportu pneumatycznego i przenoszenia materiałów dla przemysłu tworzyw sztucznych, papierniczego, opakowaniowego i recyklingowego. Jesteśmy globalną firmą, jesteśmy odpowiedzialni w naszych działaniach i poważnie traktujemy integrację pionową. Ale przede wszystkim kochamy to, co robimy.

Kierujemy się ideą, że najlepsza praca wynika z silnego skupienia się na technologii i dostosowywaniu, komunikacji i dodawaniu wartości na każdym etapie procesu. Od pierwszej rozmowy po montaż i instalację, naszym priorytetem jest zapewnienie światowej klasy obsługi klienta. Od tego zależy nasza działalność.

Nasze dziedzictwo innowacji i pasji do pneumatyki obejmuje ponad 70 lat i nadal przyspiesza dzięki nowym technologiom i odważnym pomysłom. Z główną siedzibą firmy w Danii i biurami sprzedaży w 9 krajach na całym świecie, mamy możliwości i doświadczenie, aby naprawdę myśleć globalnie i działać lokalnie.

Jesteśmy dumni z naszej historii i osiągnięć, ale ostatecznie jesteśmy poważnym zespołem innowacyjnych myślicieli i ekspertów w dziedzinie pneumatyki pracujących dla naszych klientów. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc. Skontaktuj się z lokalnym biurem Kongskilde Industries, aby uzyskać więcej informacji lub zapisać się na demonstrację na miejscu lub wirtualną.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach do obsługi ziarna, odwiedź stronę kongskilde-industries.com/grain.

Obejrzyj historię Kongskilde Industries aby zobaczyć, jak to wszystko się zaczęło w 1949 roku i jak 75 lat później nadal dostarczamy zaufaną technologię pneumatyczną i rozwiązania transportowe na całym świecie.
Broszura

Odkryj moc powietrza

Proszę dowiedzieć się więcej o tym, jakie rozwiązania Kongskilde ma do zaoferowania naszym klientom z branży przemysłu.

Nasze wartości

Globalność

We are headquartered in Denmark with sales offices in 9 countries around the world: The USA, France, Germany, Spain, Poland, the UK, South Africa, and Thailand.

Rozwój

All Kongskilde products are designed using our many decades of expertise to deliver high-quality pneumatic air conveying solutions.

Produkcja

We manufacture our own key machines and components in-house to ensure seamless integration and optimal performance.

Obsługa klienta

Our success is built on delivering high-performing solutions. We provide preventative maintenance and quick, reliable delivery of original spare parts.

Nasza historia

Obecnie Kongskilde Industries A/S jest własnością Green Park Partners, głównego funduszu inwestycyjnego z siedzibą w UK. Siedziba główna i zakłady produkcyjne znajdują się w Sorø (Dania), a biura sprzedaży w Danii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Polsce, UK, USA i Tajlandii.

Historyczne kamienie milowe

1949 Założenie Kongskilde

1949 Kongskilde rozpoczyna produkcję dmuchaw – Rolnictwo

1955 Rozpoczęcie sprzedaży eksportowej

1961 Kongskilde zakłada spółkę handlową w Kanadzie – Rolnictwo

1963 Założenie oddziału w UK – Rolnictwo

1964 Powstaje oddział francuski – Rolnictwo

1987 Francuski oddział Kongskilde uruchamia linię INDUSTRY

1992 Powstaje oddział południowoafrykański – Rolnictwo i Przemysł

1993 Kongskilde wdraża linię INDUSTRY w DK i UK

1994 Założenie oddziału w Niemczech – PRZEMYSŁ

1997 Powstaje polski oddział – PRZEMYSŁ

2000 Powstaje hiszpański oddział – PRZEMYSŁ

2002 Kanadyjskie biuro zostaje przeniesione do USA i powstaje oddział północnoamerykański – Rolnictwo i Przemysł

2016 Utworzenie azjatyckiego biura sprzedaży – Rolnictwo i Przemysł

2018 Green Park Partners przejmuje Kongskilde Industries

2018 Otwarcie nowego centrum szkoleniowo-technologicznego dla przemysłu Kongskilde w Danii

2022 Otwarcie nowej Akademii Rolnictwa w Kongskilde

Logo Kongskilde

Od samego początku istnienia firmy, logo Kongskilde zawierało duże „K” wewnątrz kwadratu lub koła. Z biegiem lat zmieniał się jego kolor; zaczęło się od niebieskiego, potem czarno-biało-czerwonego, a dziś logo znów jest niebieskie.

The Kongskilde Smith
The Kongskilde Smith

In the mid-1960s, Kongskilde adopted the “Kongskilde Smith” as a strong symbol, displaying it on buildings and the company’s stationery. Today, the smith is just a symbol of the glorious past.