Skip to main content

Pneumatyczny transport wytłoków jabłkowych – Polska

Rozwiązanie pneumatyczne firmy Kongskilde umożliwia szybki i ekonomiczny transport delikatnych materiałów, takich jak wytłoczyny jabłkowe, przy mniejszym zapyleniu w zakładzie, a tym samym poprawie środowiska pracy.

Wyzwanie

Ten polski producent soków jabłkowych jest znaną marką w Europie Środkowej.

  • Produkt odpadowy, wytłoki jabłkowe, musi być usunięty po wysuszeniu, szybko i energooszczędnie.
  • Klient potrzebował systemu transportowego, który mógłby obsłużyć transport wytłoków jabłkowych o średnicy 10-15 mm z suszarni do ciężarówek oczekujących.
Klient potrzebował systemu przenośnikowego, który mógłby obsługiwać transport wytłoków jabłkowych o średnicy 10-15 mm z suszarni do ciężarówek oczekujących na załadunek.

Rozwiązanie

  • Rozwiązanie firmy Kongskilde obejmowało dmuchawę TRL 100 z zaworami obrotowymi RF40. System ten zapewnia dynamiczną formę transportu materiału, która pozwala na uzyskanie odpowiedniej wydajności materiału przy użyciu wentylatory TRL 100, jak również na energiczny wyładunek wytłoków bezpośrednio w ciężarówkach.

Zalety

  • Transport delikatnych materiałów, takich jak wytłoki jabłkowe, jest teraz szybki i opłacalny przy mniejszym zużyciu energii związanym z rozwiązaniem pneumatycznym.
  • Zamknięty system odbioru generuje mniej pyłu w fabryce i poprawia środowisko pracy Mniej pyłu oznacza mniejszą odpowiedzialność za śliskie podłogi, zmniejszając potrzebę czyszczenia i w końcu mniej konserwacji w i wokół systemu transportowego, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć wydajność.
  • Transport pneumatyczny jest szybszy i bezpieczniejszy niż dotychczasowy transport ładowarką ciągnikową.
Dmuchawa Kongskilde TR100 została zainstalowana wraz z zaworami obrotowymi RF 40 i rurami OK160, aby zapewnić utrzymanie odpowiedniego ciśnienia bez ryzyka gromadzenia się wytłoków jabłkowych w systemie transportowym.