Skip to main content
Strona główna / Aplikacje / Transport granulatu

Transport granulatu

Rozwiązania do transportu granulatów o niskiej masie, do jednego lub wielu miejsc docelowych, w instalacjach o niskiej lub wysokiej wydajności.

Transport materiałów sypkich jest kluczowym aspektem w wielu branżach tworzyw sztucznych, a Kongskilde jest idealnym partnerem, który zapewnia najlepszą w swojej klasie technologię, know-how zorientowane na handel i sprawdzone w fabryce rozwiązania. Poniżej znajdą Państwo więcej informacji na temat naszych rozwiązań w zakresie transportu granulatu.

Przenoszenie granulatów o niskim ciężarze właściwym – EPS i EPP

Nadaje się zarówno do instalacji o wysokiej, jak i niskiej wydajności, system przenoszenia jest przeznaczony do przenoszenia granulek o niskim ciężarze właściwym, takich jak EPS i EPP, które nie unoszą się łatwo i muszą być odkurzane w systemie przenoszenia.

Transport granulatu z różnych punktów zbiórki do różnych miejsc przeznaczenia

System podciśnieniowy idealnie nadaje się do przenoszenia granulek z różnych punktów do różnych miejsc docelowych za pośrednictwem systemu rur. Typowe zastosowania tego systemu to przenoszenie materiału z wagonu kolejowego lub pojemnika dziennego do banku silosów.

Przenoszenie granulek z różnych punktów zbiórki do Pojedyncze miejsce docelowe

System transportu próżniowego idealnie nadaje się do transportu z różnych punktów zbiórki do jednego miejsca docelowego. Idealnie nadaje się do opróżniania granulatorów, pojemników lub innych maszyn produkcyjnych za pomocą próżni, a następnie uwalniania materiału przez zawór obrotowy.

Transport granulatu w instalacjach o niskiej wydajności

System wtryskiwaczy TF jest idealny do instalacji o niskiej wydajności i może przenosić materiał z jednego punktu załadunku do kilku różnych miejsc docelowych. Żadne ruchome lub obracające się części nie mają kontaktu z przenoszonym materiałem, co wydłuża czas pracy i zmniejsza potrzebę konserwacji.

Transport granulatu w instalacjach o wysokiej wydajności

System zaworów obrotowych jest idealny do instalacji o dużej przepustowości. Zawór obrotowy podaje materiał do dodatniego strumienia powietrza generowanego przez dmuchawę MultiAir o dużej wydajności. Po przejściu przez system rur gładkich cyklon oddziela materiał od strumienia powietrza w punkcie wylotowym.