Skip to main content
Strona główna | Przemysł, który obsługujemy | Przemysł tworzyw sztucznych

Przemysł tworzyw sztucznych

Rozwiązania pneumatyczne dla przemysłu tworzyw sztucznych

Przenieś swoją produkcję tworzyw sztucznych na wyższy poziom dzięki rozwiązaniu transportowemu firmy Kongskilde Industries zaprojektowanemu dla przemysłu tworzyw sztucznych. Usuwaj ścinki, transportuj materiały i odpady, zwiększaj wydajność produkcji i utrzymuj środowisko pracy w czystości przy pomocy systemu pneumatycznego.

Formowanie z rozdmuchem

Wygeneruj szybszy zwrot z inwestycji w produkcję formowania z rozdmuchiwaniem dzięki zmniejszeniu kosztów materiału i skróceniu czasu przestojów spowodowanych zatkanymi filtrami. Rozwiązania Kongskilde w zakresie separacji i odpylania mogą skutecznie usunąć puch, pył i zanieczyszczenia z rozdrobnionego materiału w zależności od jego gęstości. W ten sposób powstają części o doskonałej jakości i zmniejsza się ilość odpadów, a jednocześnie powstaje czysty regranulat, który daje Twojej firmie przewagę nad konkurencją i ogranicza ilość pyłu w środowisku produkcyjnym.

Opakowania EPS

Zmniejsz koszty materiałów i zwiększ wskaźnik rentowności w swojej produkcji opakowań EPS/EPP dzięki rozwiązaniu transportu pneumatycznego firmy Kongskilde. Transport za pomocą systemu Inline Venturi utrzymuje gęstość i integralność granulek, a co za tym idzie, zmniejsza koszt produktu. Jakiekolwiek są potrzeby EPS, Kongskilde ma dla Twojej firmy system transportu do silosów magazynowych.

Produkcja folii

Zwiększ wydajność produkcji folii z tworzyw sztucznych dzięki szybkiemu usuwaniu ścinki ciągłej powstałej w procesie ponownego nawijania. Rozwiązania Kongskilde w zakresie transportu pneumatycznego odprowadzają ścinki z obszaru produkcji poprzez system rurociągów. Odpady wykończeniowe są następnie gotowe do utylizacji lub ponownego wykorzystania w produkcji. Różne rodzaje ścinki mogą być przenoszone do dedykowanych miejsc docelowych, co pozwala na ich separacje.

Opakowania elastyczne

Usprawnij i ulepsz swoją produkcję opakowań elastycznych poprzez szybkie usuwanie ścinków, wykrojów i odrzutów z obszaru produkcji. Rozwiązanie transportu pneumatycznego firmy Kongskilde usuwa odpady z produkcji opakowań elastycznych poprzez system rurociągów, który można skonfigurować tak, aby przenosił odpady poza obszar produkcji. Zwalnia cenną przestrzeń na produkcji i utrzymuje środowisko pracy w czystości.

Formowanie wtryskowe

Zautomatyzuj transport polimerów w swoim zakładzie produkcyjnym formowania wtryskowego dzięki rozwiązaniu transportu pneumatycznego firmy Kongskilde. Transportuj ścinki do obszaru recyklingu lub delikatnie przenieś gotowe elementy do obszarów magazynowania lub pakowania. Zapewnij energooszczędny transport materiałów, dostosowując rozwiązanie do swoich specyficznych potrzeb i dokładnych wymagań.

Wagon kolejowy

Szybkie przenoszenie materiału z wagonu kolejowego do magazynu w sposób wydajny i bez ryzyka zanieczyszczenia. Wysokowydajny system transportu Kongskilde jest elastyczny i bezpiecznie dostarcza materiał z wagonu kolejowego, przy czym ryzyko stopienia się granulatu podczas transportu jest znacznie mniejsze niż w przypadku typowych systemów transportowych z pompą PD. Optymalizacja transportu do i z wagonów kolejowych przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego, wolnego od zanieczyszczeń transportu materiału.

Recykling

Usprawnij proces recyklingu i środowisko pracy w swoim zakładzie recyklingu. Łatwe przenoszenie materiałów granulowanych, płatków i innych zmielonych materiałów bezpośrednio z młynka lub silosu. Zoptymalizuj transport granulatu lub przedmiotów z recyklingu, takich jak torby plastikowe i puste butelki plastikowe, i popraw jakość swojego materiału z recyklingu poprzez oddzielenie materiałów.

Produkcja z termoformowania

Zawsze miej odpowiednią ilość materiału dla ekstruderów do produkcji taśmy z tworzywa sztucznego potrzebnej w procesie termoformowania. Rozwiązanie transportu pneumatycznego Kongskilde może szybkoprzetransportować płatki z młyna do stanowiska big-bagów, obszaru recyklingu lub magazynu odpadów, oszczędzając pracę ręczną i tworząc więcej miejsca wokół linii termoformowania. System odpylania płatków za pomocą aspiratora poprawia jakość materiału do ponownego wykorzystania.

W procesie czyszczenia lub recyklingu tworzyw sztucznych aspiratory ułatwiają usuwanie drobnych cząstek i pyłu z granulatu lub płatków.

Rozwiązania z zastosowaniem aspiratorów stanowią skuteczny sposób odpylania materiałów przetworzonych lub granulowanego tworzywa sztucznego. Nadające się do użytku granulki przechodzą przez wylot aspiratora, po usunięciu pyłu. Jest to przede wszystkim metoda kontroli jakości, ale ma wiele różnych zastosowań.

Przemysłowe zastosowania systemów transportowych z tworzyw sztucznych

Plastik, jako lekki, trwały, tani i łatwo modyfikowalny materiał, jest używany w naszym codziennym życiu; z pewnością każdego dnia widzisz lub używasz przynajmniej jednego plastikowego produktu. Jedne z największych sektorów pod względem wykorzystania tworzyw sztucznych to budownictwo, opakowania i przemysł motoryzacyjny. W procesie produkcji tworzyw sztucznych stosuje się wiele substancji chemicznych jako rozpuszczalniki, inicjatory i katalizatory. Rynek tworzyw sztucznych jest warty miliardy i cały czas się rozwija, bo na ten materiał zawsze jest zapotrzebowanie.

Przenośniki pneumatyczne zwiększają wydajność procesów produkcji i recyklingu, ponieważ upraszczają i ułatwiają szybki transport odpowiednich materiałów. Systemy muszą być energooszczędne, niezawodne, elastyczne, opłacalne i bezpieczne w eksploatacji. Przed instalacją należy również uwzględnić czynniki środowiskowe, takie jak zużycie energii.

Zautomatyzowany transport tworzyw sztucznych

System transportu tworzyw sztucznych to zautomatyzowany system, który przenosi wspomniany materiał z punktu A do punktu B – przy czym punkt B jest zazwyczaj pojedynczym lub wieloma punktami wyładunku. Kongskilde Industries widzi potrzebę wielu zastosowań, a tym samym powiązanych rozwiązań, jeśli chodzi o obsługę tworzyw sztucznych.

Systemy transportu tworzyw sztucznych są stosowane w różnych gałęziach przemysłu, od opakowań EPS po produkcję opakowań z termoformowania. Logiczne jest, że zakres dostępnych rozwiązań transportowych musi być dostosowany do różnych branż, w których stosuje się, produkuje lub poddaje recyklingowi tworzywa sztuczne.

Systemy transportu podciśnieniowego mają wiele zalet, takich jak kontrola zapylenia, elastyczność i wysoka wydajność. W tych systemach materiały mogą być transportowane z wielu źródeł do linii technologicznej przy użyciu podciśnienia lub nadciśnienia w zamkniętej przestrzeni.

W przypadku transportu tworzyw sztucznych ważne jest zwrócenie uwagi na właściwości materiału, takie jak gęstość, kształt i wielkość cząstek. Standardowe komponenty systemu transportu tworzyw sztucznych są łączone w rozwiązaniach dostosowanych do potrzeb klienta – w zależności od przeznaczenia. Możemy zaprojektować i wykonać niestandardowy system transportu pneumatycznego w oparciu o unikalne wymagania projektowe klienta.