Skip to main content

Przemysł papierniczy

Rozwiązania pneumatyczne dla przemysłu papierniczego

Przenieś swoją produkcję papieru na wyższy poziom dzięki rozwiązaniom transportu pneumatycznego Kongskilde Industries zaprojektowanym dla przemysłu papierniczego. Dzięki systemowi pneumatycznemu mogą Państwo usuwać ścinki i odpady, zwiększać wydajność produkcji i utrzymywać środowisko pracy w czystości.

Produkcja tektury

Usuwanie i sortowanie różnych rodzajów odpadów z papieru falistego i tektury z Państwa produkcji za pomocą rozwiązania Kongskilde Pneumatic Conveying Solution. Oszczędność miejsca dzięki montażowi elastycznego systemu tam, gdzie odpowiada to Państwa potrzebom – nie ma potrzeby wykorzystywania dużych powierzchni do instalacji rurociągów, młynków lub dmuchaw. System zapewnia również komfort w hali produkcyjnej i zmniejsza zapotrzebowanie na klimatyzację poprzez usuwanie nadmiaru ciepła generowanego przez maszyny produkcyjne.

Produkcja pudeł kartonowych

Szybko, łatwo i wydajnie usuwają Państwo odpady z produkcji pudełek dzięki rozwiązaniu Kongskilde Pneumatic Conveying Solution. Oszczędność cennego miejsca i zasobów dzięki automatycznemu usuwaniu odpadów z cięć klap pudełek i transportowaniu ich z dala od produkcji. System zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy, a także może przesyłać ponownie ogrzane, przefiltrowane powietrze z powrotem do Państwa hali produkcyjnej.

Produkcja etykiet

Skuteczne usuwanie odpadów etykiet generowanych przez nowoczesne maszyny do produkcji etykiet, w tym niekończących się przycinek, odpadów matrycy samoprzylepnej i innych. Zapewniają one płynność produkcji bez konieczności spowalniania lub zatrzymywania maszyn w celu usunięcia rolki odpadu z matrycy. Usunięcie odpadów procesowych gromadzących się wokół maszyn i powodujących przestoje w produkcji, zwiększone koszty operacyjne i zajmujących cenną powierzchnię.

Produkcja kubków papierowych

Skuteczne usuwanie okrawków i szkieletu z produkcji kubków papierowych za pomocą rozwiązania Kongskilde Pneumatic Conveying Solution. Oszczędność czasu dzięki usprawnieniu procesu produkcji i zmniejszeniu zapotrzebowania na siłę roboczą poprzez automatyzację usuwania nadmiaru wykończenia i ścinków. Rozwiązanie może być dostosowane do istniejącej konfiguracji produkcyjnej i skonfigurowane zgodnie z Państwa dokładnymi potrzebami i wymaganiami.

Produkcja papieru

Szybkie usuwanie wykończeń z procesu produkcyjnego, bez konieczności belowania lub prasowania na hali produkcyjnej, dzięki pneumatycznemu rozwiązaniu transportowemu Kongskilde. Zwiększenie produktywności poprzez wyeliminowanie wąskich gardeł produkcyjnych związanych z usuwaniem wykończeń. Oszczędzaj energię i zmniejsz ryzyko wypadków na hali produkcyjnej, utrzymując środowisko maszyn w czystości.

Przetwarzanie rolek papieru

Skuteczne usuwanie okrawków z maszyn do przetwarzania rolek papieru (bobiniarek/odwijarek) w celu ponownego wykorzystania i recyklingu. Rozwiązanie Kongskilde Pneumatic Conveying Solution może delikatnie usuwać listwy z obszaru produkcyjnego i rozdrabniać listwy podczas przenoszenia, aby zaoszczędzić miejsce w magazynie. Nadmiar materiału można skierować do wielu miejsc docelowych, aby oddzielić różne materiały.

Drukarnie

Skuteczne i wydajne usuwanie papieru i odpadów procesowych z Państwa środowiska produkcyjnego dzięki rozwiązaniu Kongskilde Pneumatic Conveying Solution. Zwiększ widoczność i bezpieczeństwo oraz zapobiegaj zanieczyszczeniu produkcji przez pył, utrzymując latający pył i zanieczyszczenia bezpiecznie zamknięte w zamkniętym systemie. A dzięki rozwiązaniu Kongskilde nie ma potrzeby przenoszenia lub dostosowywania konfiguracji produkcji, wszystkie elementy są zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do istniejącej struktury.

Produkcja tkanek

Dzięki pneumatycznemu rozwiązaniu transportowemu Kongskilde mogą Państwo szybko i łatwo transportować kłody, ciastka i ciągłe przycinanie z dala od produkcji tkanek. Zwiększ produktywność i bezpieczeństwo, utrzymując obszar produkcyjny wolny od odpadów i śmieci. A ponieważ produkcja tkanek generuje wiele drobnych cząstek, rozwiązanie Kongskilde może być wyposażone w wysokowydajny filtr powietrza, który skutecznie usuwa pył z powietrza.