Skip to main content

Kongskilde Industries

Świadomość oszustw

Nieuczciwe wykorzystanie marki Kongskilde Industries

Świadomość oszustw

Kongskilde Industries

Nieuczciwe wykorzystanie marki Kongskilde Industries

Niestety nasi klienci i partnerzy otrzymują czasami oszukańcze e-maile i wiadomości tekstowe z wykorzystaniem nazwy, marki i grafiki Kongskilde Industries, które na pierwszy rzut oka wydają się pochodzić od Kongskilde Industries A/S. Często oszuści próbują wyłudzić od Państwa informacje lub pieniądze.

Różne próby podejmowane przez oszustów obejmują Oszustwo CEO/CFO, w którym wysyłają oni e-mail podając się za naszego CEO/CFO i prosząc o spotkanie w celu omówienia pilnych spraw, jak również e-maile od osoby podającej się za account managera w Kongskilde Industries, prosząc o aktualizację otwartych zamówień z powodu zmian na kontach bankowych firmy.

Oszuści mogą również próbować oszukać Państwa, aby kliknęli Państwo na link i podali swoje dane osobowe.

Kongskilde Industries pragnie wyjaśnić, że nie żądamy w ten sposób statusu otwartego zamówienia lub zmiany płatności, a nasz prezes/dyrektor finansowy nie będzie prosił Pana o dyskretne załatwienie sprawy.

Niniejsze zawiadomienie nie wpływa na Państwa odpowiedzialność za dokonywanie uzgodnionych płatności, a my nie możemy ponosić odpowiedzialności za koszty lub płatności dokonane w wyniku oszustwa.

Aby zapewnić integralność naszej strony internetowej, prosimy o dostęp do niej za pośrednictwem bezpiecznego połączenia HTTPS. Wszystkie e-maile Kongskilde pochodzą z naszej oficjalnej domeny. Zalecamy, aby sprawdzili Państwo swój serwer pocztowy pod kątem walidacji SPF, DKIM i DMARC, aby prawidłowo zatwierdzić e-maile od nas.

Wskazówki, jak uniknąć oszustw informatycznych

Podstawowe wskazówki dotyczące unikania oszustw informatycznych obejmują sprawdzenie tożsamości nadawcy i zachowanie ostrożności w przypadku zauważenia literówek lub dziwnych logo. Nie należy klikać na linki ani odpowiadać na podejrzane e-maile lub wiadomości.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z nami za pośrednictwem naszej strony internetowej.